
Якщо ви дбаєте про здоров’я своїх зубів то задавалися запитанням: «Як правильно вибрати зубну щітку?». Адже сьогодні полиці супермаркетів, магазинів рясніють величезним асортиментом засобів догляду за ротовою порожниною, але далеко не всі з них рекомендують стоматологи. На що ж потрібно звертати увагу при виборі зубної щітки?
По-перше, це може бути мануальна або електрична (звукова чи механічна) зубна щітка. При бажанні можна мати в своєму арсеналі обидві.
Розглянемо основні вимоги до зубних щіток:
- Щетинки повинні бути виготовленими з синтетичного волокна, щоб бактеріїї не могли інтенсивно розвиватися між ними, щоб щітка могла добре висихати.
- Кожна щетинка повинна бути заокругленою на кінці, щоб не травмувати зуби та ясна
- Головка зубної щітки повинна бути округлою і не надто великою, щоб щітка володіла певною «маневренестю» в порожнині рота.
- Плюсом є наявність на тильній стороні головки гумового очисника язика.
- Ручка щітки повинна бути зручною і добре фіксуватися у руці, не вислизати, не бути занадто маленькою чи великою та важкою.
Зубні щітки поділяються на три види жорсткості: м’ягкі, середні та жорсткі.
Зазвичай стоматологи рекомендують використовувати м’ягку зубну щітку, рідше середньої жорсткості. Адже досить помилковою є думка, що чим твердіші щетинки, тим краще очистяться зуби. Насправді від такої щітки більше ускладнень чим користі, бо дуже часто нею наноситься механічна травма зубам і яснам, яка проявляється в подальшому чутливістю зубів та кровоточивість ясен. Потрібно розуміти, що сила для адекватного очищення зовсім не потрібна, тут важливіша ретельність та частота рухів.
При виборі електричної зубної щітки потрібно звертати увагу на всі вищеперечислені пункти плюс дуже важливо, щоб вона була обладнана датчиком тиску, що убезпечить зуби і ясна від механічної травми. Дуже зручно у використанні, якщо щітка подає звуковий сигнал кожні 30-45 секунд, тоді ви чітко знаєте, що можете переходити на наступнуий сегмент ( кожну щелепу умовно можемо поділити на 2 половини, отже у сумі у нас виходить 4 сегменти), і таким чином адекватно, не поспішаючи, почистити рівноцінно кожну ділянку. Іноді електричні зубні щітки можуть мати різні режими, наприклад додатково відбілюючий, для чутливих зубів чи який використовується при захворюваннях ясен. Який підходить власне для вас у даний момент зможе пояснити та підібрати стоматолог.
Потрібно пам’ятати, що як і мануальну зубну щітку так і насадку до електричної, потрібно змінювати кожні 3 місяці. Звичайно, якщо ви помітили,що ворсинки зубної щітки вже не мають адекватного вигляду, то таку щітку необхідно замінити раніше.
Батьки часто задають питання: «Яку електричну зубну щітку краще вибрати для дитини?». Найголовнішим при виборі є комфортність тримання у руці, правильний розмір головки щітки та наявність датчику тиску. Наявність різноманітних «спец-ефектів» тільки вітається, адже для дитини процес чищення зубів, як своєрідна гра, яка повинна бути цікавою. Сьогодні багато популярних виробників електричних зубних щіток в додачу до щітки пропонують спеціально розроблені додатки, які можна закачати на телефон чи планшет і чищення зубів буде проходити набагато цікавіше. І не забуваймо, що дітям до 10 років включно, а іноді і довше, дорослі повинні дочищати зуби, навіть після того як дитина сама їх почистила електричною чи звичайною зубною щіткою.
Для того,щоб ви не розгубилися в різноманітності зубних щіток, у нашій клініці «Віодент» ми завжди після проведення професійної гігієни чи то дорослим чи діткам, проводимо індивідуальне навчання про те як правильно чистити зуби і даємо вам найкращі рекомендації по підбору засобів догляду. Більшість з них можна безпосередньо в клініці оглянути і спробувати. Отже, ми дбаємо, щоб така щоденна рутина, як чищення зубів, була для вас комфортною та безпечною і головне була спрямованою на підтримання вашого стоматологічного здоров’я.