
Чищення зубів настільки рутинна, але й водночас непроста процедура,яка викликає багато запитань. Ми можемо кожного дня повторювати одні і ті ж неправильні дії, або раз і назавжди навчитися правильно доглядати за своєю посмішкою і зберігти свої зуби здоровими. То ж « Як правильно чистити зуби?».
Розпочнімо з того, що чистити зуби потрібно мінімум двічі на день, близько 3-4 хвилин. Приблизно за такий час при правильній техніці вдається очистити всі доступні ділянки та забезпечити достатній контакт зубної пасти з зубами. Адже за допомогою щітки ми можемо гарно механічно очистити зуби і в той же час активні елементи (особливо фтор) з зубної пасти потрапляють до зубів та ремінералізують їх.
Технік правильного чищення насправді є дуже багато, але найбільш розповсюдженою та дієвою є «техніка Баса». Основні моменти, на які потрібно звертати увагу при чищенні зубів.
- Змочуємо зубну щітку водою і наносимо зубну пасту розміром з горошину ( для дітей кількість зубної пасти є меншою і залежить від віку).
- Прикладаємо зубну щітку під кутом приблизно 45 градусів до поверхні зубів, так щоб щітка торкалася і до ясен.
- Робимо плавні вимітаючі та кругові рухи у напрямку «від ясен» і так просуваємося по всіх зубах.
- Жувальні поверхні очищаємо рухами у різні сторони, адже там є багато фісур (заглиблень), у яких можуть накопичуватися залишки їжі.
- Не забуваємо про внутрішні поверхні зі сторони язика та піднебіння. Внутрішні поверхні передніх зубів легше очищати, тримаючи щітку в дещо вертикальному напрямку.
- Добре прополіскуємо рот та промиваємо зубну щітку, залишаючи її у вертикальному положенні, щоб вона могла добре просушитися. Ковпачок на зубну щітку зазвичай необхідний лише при транспортуванні.
- Не забуваймо, що ніяка зубна щітка не очищає міжзубні проміжки, отже додатково потрібно використовувати зубні йоршики, зубну нитку,супер-флос та монопучкову щітку, а також при необхідності ірригатор.
«Як чистити зуби електичною зубною щіткою?».
Чищення електричною зубною щіткою проводиться аналогічно до мануальноЇ, але завдяки частим звуковим чи механічним коливанням, які має електрична щітка, вам не потрібно ці рухи робити самостійно. Просто прикладаєте щітку до зубів під тим ж кутом і повільними рухами проводите по всіх поверхнях зубів. Багато електричних зубних щіток сьогодні обладнані певним « контролем часу»,тобто кожні 30 секунд розраховані на чищення половини щелепи, і як цей час минає, щітка видає звуковий сигнал, що підказує вам перейти на наступний сегмент. Потрібно уникати сильного тиску на голівку щітки, адже якість очищення зовсім не залежить від сили, а від частоти коливань ворсинок. Якісні електричні щітки обладнані спеціальним датчиком тиску і якщо ви занадто натискаєте на зуби, то така щітка вимикається і захищає тканини зуба і ясна від механічної травми.
Часто виникає запитання: «А вранці, як краще чистити зуби до їжі чи після їжі?»
Найкраще вранці почистити зуби просто зубною щіткою без пасти або прополоснути рот теплою водою, а вже після сніданку повноцінно щіткою з пастою почистити зуби. Таким чином надовго залишиться відчуття свіжості та дія пасти на зубах. Якщо напротязі дня після обіду та перекусів є можливість почистити зуби,або хоча б прополоснути рот, то це великий плюс для вашого здоров’я. Також необхідно пам’ятати, що якщо ви проходите ортодонтичне лікування, то до чищення зубів необхідно відноситися ще ретельніше і зубна щітка повинна бути завжди напоготові.
Як дорослим так і дітям потрібно чистити зуби двічі на день і часто виникає запитання: « Як саме чистити зуби дітям?». Метод чищення зубів залишається універсальним, але найважливішою рекомендацією є те, що дітям до 10 років включно, а іноді і довше, дорослі повинні дочищати зуби, навіть після того як дитина сама їх почистила. Запам’ятаймо, що занадто чистих зубів не буває і профілактика забезпечить збереження здоров’я вашої посмішки і посмішки вашої дитини.
Щоб сформувати правильну звичку чищення зубів і знати як і чим правильно чистити зуби, у нашій клініці стоматолог завжди після проведення професійної гігієни проводить навчання по догляду за ротовою порожниною, підбирає необхідні засоби гігієни і демонструє їхню дію на спеціальних моделях і ви ,навіть, можете спробувати їх особисто. Таким чином на всі запитання типу: «Як обрати зубну щітку?», «Як нею користуватися?», «Яка краща, мануальна чи електрична?»і тп, ви знайдете для себе відповіді, які допоможуть вам зберегти здоров’я ваших зубів.